Choď na obsah Choď na menu
 


Náš životný štýl.

 

Obrázok

ČO  JE  BUNKOVÁ  PODVÝŽIVA ?

 

Málokto tuší, že ľudia žijúci v civilizácii trpia bunkovou podvýživou, napriek dostatku jedla. Bunková podvýživa má na svoj vznik ideálne podmienky ( všetky sme už spomenuli ), ale hlavný dôvod je v STRAVE.

Až 70% nášho zdravia ovplyvňuje výživa, 20% klasická medicína, 5% dedičnosť a 5% náhoda.

Jeme to čo naše telo potrebuje, alebo to čo nám chutí ? Odpoveď väčšina ľudí pozná s vlastnej skúsenosti. Rozkazujú nám chuťové bunky. Jeme obrovské množstvá tukov, ( hlavne živočíšnych ) bielkovín, ( opäť živočíšnych cukrov, solí a konzervačných látok. K tomu ešte nedostatočný príjem tekutín a naša tráviaca sústava sa doslova upcháva. Pokiaľ nemáme zdravé črevá, tak nemôžete byť zdraví !

Obrázok

To čo sú pre stromy korene, je pre nás tenké črevo. Postupom času sa zanesie toxickým odpadom, telo sa bráni prenikaniu týchto látok k bunkám tým, že vytvorí na povrchu sliznice tenkého čreva tzv. osmózny film. Tragédiou je, že k bunkám sa potom nedostane ani mikrovýživa, čiže vitamíny, minerály a stopové prvky. A vtedy hovoríme o bunkovej podvýžive. Čisté črevá dokážu využiť až 80% získanej stravy a 20% je odpad. Naopak zanesené črevo využije len 30 - 50% výživných látok zo stravy.

 

ŠTÁDIÁ  BUNKOVEJ  PODVÝŽIVY : 

 

1.STUPEŇ :

Nevýrazný a neuvedomujeme si ho : únava, nadmerné vypadávanie vlasov, nadmerné potenie, štiepenie nechtov. Telo nám dáva prvé signály, ktoré často ignorujeme.

 

2.STUPEŇ :

Uvedomíme si prvé bolesti hlavy, chrbtice, kĺbov atď.,zvyšuje sa krvný tlak, pribúdajú kilogramy. Zrazu sme na niečo alergickí, máme kožné problémy, tráviace problémy ( zápcha, hnačka )

 

3.STUPEŇ :

Vážne zdravotné problémy : z nadváhy - vysoký krvný tlak, cholesterol, upchaté cievy. Vnútorné orgány prestávajú pracovať na plno - vážne civilizačné ochorenia : infarkt, mozgová príhoda, cukrovka, osteoporóza, dna a dokonca nádory.

 

4.STUPEŇ :

Už to nie je plnohodnotný život a zistíme, že sme závislí na liekoch a nemôžeme bez nich žiť. Potom nasleduje už len predčasná smrť.

 

 Obrázok

Je známe že zdravotný stav si môžeme ovplyvniť liekmi len na 20%, pretože moderná medicína neodstráni ani jeden stupeň bunkovej podvýživy.

Jednoduchý príklad : bolí vás hlava, dáte si tabletku, ktorá utlmí bolesť. Tabletka "nepátra" po príčine bolesti. Riešenie sa ponúka ale niekde úplne inde. Vy musíte odstrániť príčinu bolesti. A tak je to aj s inými ochoreniami.

 

A my vám ponúkame práve riešenie rôznych zdravotných problémov, pretože jednoducho odstránime príčiny chorôb.

 

 

Obrázok