Choď na obsah Choď na menu
 


 

PREČO POTREBUJEME DOPLNKY

VÝŽIVY

alebo

ZDRAVIE NA SLOVENSKU

Obrázok

Prečo je dôležité aby vedci vyvíjali doplnky výživy ? Naši predkovia ich nepoznali a nepotrebovali. Odpoveď je však veľmi jednoduchá. Rozvojom moderného spôsobu života sa začali prejavovať aj civilizačné choroby ktoré nás ničia. Vedecko-technická revolúcia spôsobila plnohodnotnejší život a tým sa začal aj rozvoj ochorení ktoré boli dovtedy takmer neznáme. Štatistiky sú z roka na rok horšie. Najrozšírenejšie sú choroby srdca, ciev a nádory.

 

      Ani Slovensko nieje výnimkou.

 

     Kardio-vaskulárne ochorenia majú na svedomí 56% predčasných úmrtí. Nádory 25% a každý 17. Slovák zomiera na choroby dýchacej sústavy. Choroby tráviacej sústavy tvoria skoro 6%. Cukrovka každému 20-temu trvalo ničí oči, obličky, nervovú sústavu a cievy.

Obrázok Po týchto civilizačných chorobách nasledujú infekčné a parazitné choroby, skleróza multiplex, depresie, stres a iné.

Zomierať na starobu je dnes už neznámy pojem. Vedci zistili, že za ideálnych podmienok by sa mal človek dožívať okolo 120 rokov. Vzhľadom k tomu, že si ničíme životné prostredie, prežívame dennodenne stresy, skoro vôbec sa nehýbeme a jeme tepelne a chemicky upravenú stravu, má za následok skrátenie priemerného života o desiatky rokov. Priemerný vek dožitia je na Slovensku 71 rokov, ženy sa dožívajú 78 rokov.

 

    V porovnaní s ostatnými štátmi Európskej únie sme však na tom veľmi zle. Máme smutné prvenstvo v ochorení srdca a ciev. Infarkt postihuje všeobecne viac mužov, ako ženy a výnimkou nie sú ani 30 roční ľudia.Na poprednom mieste sme aj  v rakovine hrubého čreva. Napríklad v roku1999 sa u nás 54 ľudí denne dozvedelo, že má nádorové ochorenie. V roku 2000 to už bolo 59 ľudí a v roku 2004 - 64 ľudí čo je  23 300 ľudí ročne.

 Obrázok  

Ako vidno, napriek miliardam dolárov vynakladaným na  vývoj liekov, je rakovina nielen u nás na vzostupe a do roku 2020 sa predpokladá až 50% nárast.

Alergiou trpí 70% Slovákov, každá 3. žena má ženské problémy a každý 4. muž má problémy s prostatou. Len 15% má v poriadku hladinu cholesterolu v krvi !

 

 

Moderná medicína ide míľovými krokmi. Sme fascinovaní novými postupmi pri liečbe ochorení, transplantáciami, chirurgiou a novými liekmi. Aj keď lekári robia doslova zázraky, je na mieste otázka, prečo ľudia napriek liečbe predčasne umierajú na cievne a nádorové ochorenia, cukrovku a ďalšie. Pravdou je, že veľa ľudí ani len netuší, že majú nejaký zdravotný problém.
Podceňujeme preventívne prehliadky, aby nám nebodaj niečo nenašli. Preventívne prehliadky sú veľmi dôležité, ale zabránia vzniku choroby ? Určite nie. A preto potrebujeme protipól preventívnych prehliadok a to je takzvaná AKTÍVNA PREVENCIA, v podobe doplnkov výživy.

 

 

Obrázok

 

ČO  JEME  ?

Iste si poviete, že jete dostatok ovocia a zeleniny. Ale možno neviete,že už v pôde začína byť nedostatok niektorých vitamínov a minerálov. Úroda je potom často skladovaná a spracovaná do polotovarov. Ak kúpime surové potraviny, doma ich väčšinou tepelne spracujeme. S výživou našich buniek to potom nemá veľa spoločného, nakoľko jeme " mŕtvu hmotu ". Viete že,napríklad kapusta má po uvarení až 40x menej živín, ako surová ?

 

Obrázok

 

MODERNÁ  CHÉMIA

 

 

Moderná chémia je všade : v pôde, vo vzduchu, vo vode a hlavne v našej strave. O tom všetci vieme a už nám vôbec nie je čudné, že potraviny vydržia zázračne dlho, vďaka chemickej konzervácii. Ale už málokto vie, že za 10 rokov života si uložíme v našom tele 1,2 - 1,5 kg jedov a toxínov, ktoré telo nedokáže spracovať, ani vylúčiť.

 

Moderná chémia je tu len asi 150 rokov. Naša evolúcia trvá milióny rokov a naše telo si ešte nestihlo za takú " krátku " dobu zvyknúť na také množstvo cudzích látok. Nevie čo má s nimi robiť tak ich ukladá vo forme nevylučiteľného odpaduMy sami k tomu ešte dopomáhame zlým životným štýlom a pitným režimom.

 

 

 Prečo  je  dôležitý  pitný  režim ?

 

Obrázok

Všeobecne prijímame málo tekutín. Každý dospelý človek by mal vypiť 2 - 3 litre tekutín denne. Nieje to však úplne presné. Na zabezpečenie čistenia organizmu je potrebné denne vypiť 4 decilitre tekutín na 10 kilogramov svojej hmotnosti. Takže napríklad, človek s hmotnosťou 70 kilogramov by mal denne vypiť 2,8 litra tekutín.

 

Čo piť ? Hlavne čistú vodu, nesladené bylinkové, ovocné a zelené čaje a v menšej miere nesladenú minerálku. Máte dosť tekutín počas celého dňa ? Najviac tekutín je potrebné vypiť do poludnia, vtedy sa telo zbavuje odpadu. Ak Vám vtedy tekutiny chýbajú, má to za následok ukladanie toxických látok v tele a trpia tým hlavne obličky. Časom sa stále viac zanášajú a prietok krvi sa zhoršuje. Aby obličky plnili svoju funkciu dostatočne, musia zvýšiť tlak, aby bol prietok krvi lepší. Následkom je však zvýšenie celkového tlaku krvi, ktorý poznáme ako obehový tlak. Jeho ideálna hodnota je 120. Keď si spolu zrátame, čo všetko ovplyvňuje naše zdravie, tak už aj laikovi je jasné, prečo sa stále zhoršujú štatistiky našej populácie. 

Obrázok

PREJDITE NA : NÁŠ ŽIVOTNÝ ŠTÝL


 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

piperine

(Petra, 1. 2. 2016 13:24)

kde kupujes to piperine forte? lebo som citala ze je vela falosnych vyrobkov

Re: piperine

(Karkulka, 2. 2. 2016 8:46)

www.piperineforte.com
rychlo dodavaju a precitas si tam uplne vsetko o produkte

doplnok vyzivy

(Karkulka, 1. 2. 2016 8:34)

ja som skusila piperine forte a som velmi spokojna. mozem odporucit

ako schudnut tipy a rady

(gigibAO, 16. 11. 2014 19:16)

tu som popisala ucine sposoby asko schudnut
http://zabavicka.sk/brucho/ucinne-metody-ako-schudnut-z-brucha-a-vybudovat-stihlu-postavu/