Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

fitness-tuscany-sport-toscana_attivita_aria_aperta.jpg

 

 

Wellness - životný štýl

 

V slove wellness sú spojené dva pojmy, v našom význame : dobre a príjemne sa cítiť a byť fit.

 

Mnohí si pod týmto pojmom predstavujú relaxačný víkend v kúpeľoch, v kruhu rodiny, alebo priateľov. No nieje to celkom tak. Wellness - to je  životný štýl.

 

Filozófiou je harmónia tela a duše, kľud a pohoda, dobrá telesná a duševná kondícia a pozitívny prístup k životu. Cieľom je dobre sa cítiť, spomaliť proces stárnutia, zvládať stres, osvojiť si zdravé stravovacie návyky, žiť plnohodnotný život, cvičiť, behať, prechádzať sa, plávať, bicyklovať.

Obrázok

 

 Wellness sa stalo najviac rozvíjajúcim odvetvím, ktoré predstavuje širokú škálu produktov a služieb, relaxačné služby v príjemnom prostredí.

 

 

 

Obrázok

Dnes sa tomu venujú odborníci z radov lekárov, psychológov, psychiatrov, odborníkov na výživu, profesionálnych cvičiteľov, odborníkov z odboru kozmetiky.

 

 

 

Je veľa spôsobov, ako zvládnuť napätie a byť zdravým. Dobré je však obrátiť sa na odborníkov, ktorí Vám dokážu pomôcť. Wellness teda niesu len kúpele, či wellness centrum v hoteli. Je to každodenné zvládanie depresívnych stavov v práci, v domácnosti, alebo v škole.

 

Podľa najnovších vedeckých poznatkov až 80% ovplyvňuje naše zdravie správna životospráva, spôsob života, fyzická a psychická pohoda

 

Obrázok

 

Súčasti Wellness :

 

 

1. Fittness - telesná zdatnosť

 

 

2. Pozitívny prístup k životu

 

 

3. Osobné návyky

 

 

4.Zvládanie stresu

 

5.Výživa s kontrolou hmotnosti

 

 

Vo svojom každodennom živote možno každú vhodne individuálne ovplyvňovať a akceptovať ich súvislosť a rovnováhu. Všetky tieto časti životného štýlu vieme a mali by sme ovplyvniť sami.


 Obrázok

Váš celoživotný program wellness môže

začať  PRÁVE  TERAZ !

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.